Hudobné skupiny,
sólisti a súbory

Objavte bohatú ponuku hudobných skupín, súborov a sólistov
vhodných pre rôzne príležitosti a podujatia.

Rocková a populárna hudba

Piesne Freddieho Mercuryho

PETER PAUL PAČUT

PPP spieva repertoár skupiny QUEEN už od roku 1991. Je to už 32 rokov za tu dobu účinkoval v 28 štátoch sveta. Ma svoju skupinu QUEENMANIA ktorá bola ocenená v Nemecku cenou KUNSTLER MAGAZIN ako najlepšia skupina za interpretáciu svetových hitov v Európe za rok 1997. PPP je spevák piesní Freddieho Mercuryho a spieval v Las Vegas v roku 1995 pred príchodom jej Veličenstva Elizabeth II . Ma za sebou množstvo koncertov po svete spieval pre Davida Coultharda a Jensona Buttona ( Pilots F1). Stretol sa osobne s mrs. Montserrat Caballe operná speváčkou ktorá spievala nádherný song BARCELONA s FM . PPP ma za sebou aj premiérový koncert s Philharmonic orchestra z roku1998 kde spieval slávne hity QUEEN v úprave pre symfonický orchester a bolo vydané CD za ktoré prevzal zlatu platnú v Prahe v Lucerne ktorú mu odovzdával osobný komorník FM mr Peter Freestone S kapelou Queenmania absolvoval množstvo koncertov po celom svete USA Canada Európe. V skupine hrajú špičkový hudobníci ktorí majú niekoľkoročne skúsenosti po svete. Celá show má trvanie 100 minút, počas ktorých zaznejú najväčšie svetové hity ako napríklad Bohemian Rhapsody, Radio Ga Ga, či We Are The Champions. Doposiaľ túto show videlo cez milión spokojných fanúšikov po celom svete. 28. marca v roku 2018 spieval Americkú Hymnu v Chicagu pred hokejovým zápasom NHL a už v apríli presne 7 dostal ocenenie v Las Vegas v Hardrock Cafe Ako medzinárodný mužský Hlas roku 2018 v USA. PPP ponuka aj sólo vystúpenia na halfplayback na rôzne privátne party večierky showtime v trvaní 30-40 min. Spieva zasadne naživo

FEST Classic rock band

FEST Classic rock band

FEST znamená v našej rodnej šarišskej reči silný, mocný, ba občas aj veľa. Ale keby sme sa vrátili v čase do roku 1975, objavili by sme aj úzke prepojenie tohto slova s muzikou. V tomto roku sa totiž objavila na prešovskej hudobnej scéne nová mladá kapela s názvom FEST. A keďže išlo o formáciu s repertoárom zostaveným z hitov vtedajších top svetových rockových kapiel, bola to skutočne „fest muzika“. V tomto roku začali Marián Kuľhavý (tí oveľa starší ho poznajú z mladučkej big-beatovej kapely Eufónia) s priateľmi Vojtom Rusnákom, Vladom Šafrankom a Igorom Hudáčekom skúšať a zahrať veľké súčasné rockové hity. Chlapcom sa dokonca splnil aj sen mať svoje vlastné štúdiové nahrávky, čo vo vtedajšej dobe bola pre mladých muzikantov doslova vysnívaná méta... Čas však bežal svojim zaužívaným tempom a z dôvodu základnej vojenskej služby, cestou za vzdelaním, či plnením si pracovných a rodinných povinnosti a to bol vlastne koniec rockovej kapely FEST s poradovým číslom 1.
Ale potom prišiel rok 1985 a rockový kolotoč sa rozbehol opäť. Jeho pevnou konštrukciou bolo duo Kľlhavý/Dugas, ostatné posty sa občas zmenili. Vdruhej zostave boli ešte Vojto Rusňák z prvej zostavy, Mikuláš Brunári-spev a bubenici Jozef Adam a potom Robert Dučaj Dôležitým a stabilným prvkom kapely sa stal zvukár Jaro Nižník.

Najdôležitejšou pozitívnou zmenou oproti minulosti sa v kapele FEST 2 bol postupný nábeh na vlastný repertoár, muzikálne pochádzajúci z dielne „konštrukčného dua“ Kuľhavý a Dugas. Marián sa pri istej príležitosti vyjadril pre miestne noviny, že FEST už éru kopírovania cudzích šlágrov končí a vydáva sa na cestu vlastnej tvorby.. Kapela mala hodinový program vlastných piesni v štýle Progresive rock V podstate to bol obrovský krok vpred, formácia FEST sa stávala celoslovenským pojmom, pri rôznych súťažných príležitostiach zbierala popredné umiestnenia a usadila sa v prvej desiatke slovenských skupín.
Rok 1990, však znamenal druhý koniec kapely. Chlapci sa rozbehli po zahraničí, aby mohli konečne ochutnať vysnívaný bohatý svet slobodného a bohatého hudobného show biznisu. Čo zväčša znamenalo hrávať s cudzími kapelami v cudzích nočných baroch a často aj pajzloch, ale na druhej strane to znamenalo platbu v cudzej mene. Bolo to však aj obdobie trpezlivého zbierania nových skúseností. Hudobných i životných.
Ďalšie znovuzrodenie FESTu, prišlo v roku 2008. Takže odvtedy evidujeme obdobie FEST 3, za ktorým opäť stojí duo Marián KULI Kuľhavý a Valér Dugas . V tretej zostave boli od začiatku ešte gitarista Milan Verešpej a bubeník Vlasto Kráľ, pár rokov hral na bicie aj Milan Balucha.

V súčasnosti vystupuje kapela po názvom FEST Classic rock band v zložení
Marián KULI Kuľhavý (gitara, spev, vedúci ), Valér Dugas (klávesy,spev) , Ladislav Rogozinský( gitara, spev ), Miroslav Kollár (basgitara, spev), Jozef Ďuďo Zábava (bicie, spev), Miloš Štupák ( doprava, technik, svetlá ).
Repertoár tretej zostavy: covery Deep Purple, Free, Lynyrd Skynyrd, ZZ Top, Supertramp, Toto, Beatles, Status Quo, Traffic, ..
Druhý program je covery & revival skupiny Gotthard (i 90 minút)
Program je vhodný na rockové koncerty, rock-party, Dni mesta, kultúrne leta, festivaly, narodeniny a iné spoločenské podujatia na objednávku

Autorská tvorba

Atlantida

Prešovská klasická rocková kapela s dlhoročnou tradíciou sa venuje vlastnej tvorbe a na hudobnej scéne pôsobí od roku 2003. V roku 2007 vyhrala prestížnu súťaž Prešovský Liverpool, o dva roky nato aj Stropkovskú (dnes Slovenskú) hudobnú ligu. V roku 2011 vydala vo vlastnom náklade debutové CD Sklenená bábika a v roku 2012 CD s kolekcoiu vianočných kolied Šťastné a veselé. Výber z tejto kolekcie aj s ich vlastnou vianočnou piesňou Milión vôní, sa v roku 2017 dostal na CD, ktoré vyšlo vo vyše stotisícovom náklade a dostalo sa do mnohých domácností na celom Slovensku. Skupina prešla personálnymi zmenami a v súčasnosti vystupuje v zložení: Gitara Spev – Peter “Quoniček“ Vyslocký, Basgitara, spev – Ľubomír Cvanciger, Klávesy, spev – Barbora Petrašová, Gitara, Spev – Rastislav Lendacký, Bicie, Spev – Štefan Lapoš.

Cover

K&K Band

Šesťčlenná hudobná skupina hrajúca hlavne hity skupiny Elán, ale aj iných slovenských interpretov. Vhodné na väčšie pódia. Zostava: Klávesy/spev – Peter „Quoniček“ Vyslocký, Gitara/Vokály – Martin Bednárik, Gitara – Martin Tomašik, Basgitara/Vokály – Ľubomír Cvanciger, Bicie/Vokály – Štefan Lapoš, Spev – Viera Germanová Vašková

Autorská tvorba & cover

Robi-M

Projekt “Robi-M” odštartoval svojím prvým koncertom 22. augusta 2012. Dodnes je lídrom a zakladateľom Róbert “ROBI” Földes (akustická gitara, spev, perkusie). Projekt sa obmieňa v rôznom inštrumentálnom zložení. Spočiatku to bola klasická gitara, flauta a spev. V určitom období dve akustické gitary a pozauna, či cajon. Hlavným cieľom je priblížiť publiku modernú hudbu (POP, ROCK, JAZZ, COUNTRY) v akustickom prevedení a vo vlastných aranžmánoch. Prevažnú časť repertoáru tvorí vlastná tvorba so slovenskými aj anglickými textami, ktoré boli zaradené do súťaže “Košický zlatý poklad”, s textom od J. Soviara, textára kapely Elán. Pohodový rozhovor kapela natočila aj pre “Východoslovenskú TV”, v relácií s názvom “Playlist”. Projekt má za sebou už tisícky koncertov a vystúpení na rôznych podujatiach. Program je vhodný na rôzne hudobné a spoločenské akcie, hudobné festivaly dni miest a obcí, klubové akcie, firemné akcie, plesy, eventy a i.

Slovenský spevák, hudobník, skladateľ,
dramaturg a hudobný pedagóg

Ludo Kuruc Band

Ludo Kuruc Band patrí na Slovensku medzi najúspešnejšie top formácie. Jej frontman Ludo Kuruc je známy z TV hudobných relácií: Šláger paráda, Zahoď starosti, Let‘s Dance, Bailando či Legendy popu, takisto je známy aj ako dlhoročný sólový spevák v orchestri Gustáva Broma. Formáciu LUDO KURUC BAND tvoria profesionálni hudobníci, absolventi najlepších európskych hudobných univerzít, hrajúci okrem tejto kapely v rôznych iných úspešných slovenských inštitúciách a skupinách (Slovenské národné divadlo, Kandráčovci, Igor Kmeťo ml., Richard Muller, Lubo Gašpar cimbal projekt, atď..).

Cover

K&K duo

Akustické zoskupenie( klavír a gitara) pôsobí na hudobnej scéne 5 rokov. Hrá československé hitovky s humorným slovom medzi piesňami. Repertoár tvoria piesne interpretov – Elán, Vašo Patejdl, Peter Nagy, Richard Muller, Team, Iné kafe. Vystúpenie je vhodná na menšie klubové akcie , oslavy, firemné večierky...

Cover

BEETLES BAND

Obdivovatelia skupiny The Beatles sa rozhodli pred viac ako desiatimi rokmi založiť hudobnú skupinu, ktorá bude hrať najznámejšie piesne od tejto fantastickej skupiny. Tak za pár mesiacov si skupina pripravila repertoár, ktorý obsahuje to naj z tvorby skupiny The Beatles, od A Hard Day´s Night až po Let it Be. Skupina prešla personálnou zmenou a v súčasnosti v hodinovom programe pôsobia špičkoví prešovskí hudobníci: Marián Kuľhavý-solo gitara, spev, Jozef Tomko- gitara, spev, Peter Pufo Sopko- klávesy, spev,
Vlado Lipka-basgitara, Pavel Kernasevič-bicie.

Cover

GoGoBAND

Kapelu založil v roku 2016 Daniel ,,GoGo" Poráč po odchode a rozpade niekdajšej skupiny Strachch. V kapele pôsobili a pôsobia viacerý muzikanti zo skúsenosťami ktoré nadobudli v rôznych kapelách na Slovensku, ale aj v zahraničí ako Jozef Breza, Gabriel Žlebek či súčastný gitarista Igor Zich. Jej repertoár je prevažne zameraný na slovenskú a českú rockovo - popovú hudbu 80-90 tých rokov až po súčastnosťa nechýbajú v ňom najznámejšie cover verzie od skupín ako sú napr. Kabát, Olympic, Lucie, Turbo, Premiĕr, Miro Žbirka, Peter Nagy, Tublatanka, Gladiátor, Team, Peter Cmorík, IMT Smile, Horkýže Slíže a mnohé ďalšie. Skupina v zložení Daniel GoGo Poráč (akustická a elektrická gitara, spev), Igor Zich (elektrická gitara, vokál), Peter Maťufka (klávesy, vokál), Ján Golián (basová gitara, vokál), Jozef "Ďuďo" Zábava (bicie nástroje) vystupuje na rôznych podujatiach ako letné záhrady, pivárne, bary, narodeninové a firemné párty, mestské a obecné akcie a ich hudobné vystúpenie obohatilo aj program niektorých menších festivalov.

Swing, Jazz a Country

Autorská tvorba / Jazz

František Báleš ansámbel

je zoskupenie hudobníkov a literárnych nadšencov v zostave Matúš Uhliarik spev, František Báleš klavír, Vladimír Máčaj kontrabas, Juraj Šušaník bicie nástroje, ktoré vzniklo v roku 2018 pri príležitosti stého výročia vzniku prvej Československej republiky. Založil ho jazzový hudobník, klavirista a pedagóg František Báleš so zámerom osláviť mená významných básnikov oboch národov originálnou autorskou hudbou. Do podoby piesní zhudobnil diela Pavla Országha Hviezdoslava, Janka Kráľa, Jána Smreka, Rudolfa Dilonga, Jána Kostru, Milana Rúfusa, Janka Kráľa, Jaroslava Seiferta, Františka Hrubína, Jana Skácela a ďalších. Časť repertoáru ansámblu tvoria aj jeho vlastné zhudobnené básnické prvotiny. Ansámbel účinkoval na významných festivalových podujatiach na Slovensku i v zahraničí (One Day Jazz Festival, International Jazz Festival Špania Dolina, Mikulášsky jazzový festival, Bratislavský organový festival, Literárny festival v Novom Sade a ďalšie). Príležitostne spolupracuje s ďalšími významnými osobnosťami z oblasti jazzu, klasickej hudby i umeleckého prednesu (Ondrej Juraši, Mária Reháková, Katarína Baarová, Vladimír Jedľovský, WAF band, Pressburg Saxophone Quartet a ďalší). Z doterajšej spolupráce ansámblu vznikli dva oceňované CD albumy:

Sonety – autor hudby očarený magickým príbehom tzv. Hviezdnych sonetov Pavla Országha Hviezdoslava z roku 1886, vytvoril cyklus piesní s rovnomenným názvom. Album vyšiel vo vydavateľstve Hudobného Fondu – Musica Slovaca, do života bol uvedený v deň stého výročia úmrtia najväčšieho slovenského básnika, 8. 11. 2021 v Divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave a získal prestížne ocenenie v ankete Radio Head Awards, ako najlepšia jazzová nahrávka roka.

Básne Múzické – – album tvoria piesne na texty básní slovenských klasikov – Rudolfa Dilonga (Dráma na počiatku, Lodičky a lode), Janka Kráľa (Moja pieseň), Jána Kostru (Vzdych), Milana Rúfusa (Báseň o básni), Jána Smreka (Dnes milujem svoj deň) a Hviezdoslavove Krvavé sonety v prebásnení do angličtiny z pera Johna Minahanea – The Bloody Sonnets. Vyšiel v januári 2023 v medzinárodne etablovanom vydavateľstve Hevhetia a 30. apríla 2023 získal cenu verejnosti v ankete Esprit Jazz Awards.

Videoukážka: https://www.youtube.com/watch?v=t9h5tBDU-_E

Autorská tvorba & cover

Peter Armstrong Ondria

Východniar s veľkým srdcom a ešte väčším hlasom ktorý už 25 rokov geniálne imituje piesne legendárneho Louisa Armstronga a svoje vystúpenie dopĺňa aj vlastnou tvorbou. So svojím programom precestoval 19 krajín (Európa, Japonsko, Kanada, USA) a účinkoval v mnohých televíznych reláciách ako napr. V tieni (dokument.film) 2002, hosť relácie Show Jana Krausa a i. Jeho vystúpenia boli spestrením rôznych kultúrno spoločenských podujatí, Silvestrovských programov, mestských slávnosti a osláv, firemných podujatí a eventov
Vystúpenie sa skladá z dvoch častí - Louis Armstrong a vlastná tvorba s dĺžkou cca 60 min.

zojco_stf

Autorská tvorba & cover

Žojco & STF Band

Hudobné zoskupenie založil v roku 2018 Žojco Havadej ( člen skupiny Mloci ) tvoria muzikanti, ktorí hrajú aj vo svojich vlastných projektoch, ale hlavne spolu už dlhé roky hrajú v hudobnej skupine Swing Time For. Sú spolu zhratí a funguje im to ako po muzikantskej tak aj po ľudskej stránke.Túto kapelu založil Žojco kvôli ďalšej prezentácii svojej autorskej tvorby – keďže v skupine Mloci bolo za posledné roky viacero vážnych zdravotných problémov a z tohto dôvodu bola obmedzená, či úplne pozastavená koncertná činnosť. To bol vlastne popud – aby sa pustil do vlastného autorského projektu. Podstatnú časť produkcie  zoskupenia teda tvoria Žojcove autorské piesne: niektoré sú aj veľmi známe hity skupiny Mloci, niektoré sú skladby ktoré s Mlokmi hrávali už dávnejšie a už sa na nich pozabudlo. Ďalšie skladby sú jeho staršie piesne, ktoré v Mlokoch nehrávali – lebo neboli ani smiešne, ani satirické, ani recesistické, ani sarkastické – a teda vtedy nezapadli do produkcie skupiny Mloci. A samozrejme autorsky tvorí stále, teda program skupiny je obohatený aj piesne ktoré zložil a otextoval v poslednom období. Pre spestrenie a oživenie programu nechýba aj niekoľko prevzatých skladieb v  cover verziách, ktoré sa dobre hrajú a spievajú a sú známe aj pre široké publikum.

STF Band - tvoria muzikanti, ktorí sú známi aj z iných skupín: Mloci, Swing Time For, Edith, The Shadoogies, Sokoly, Konyare.

Momentálne skupina hrá v tomto zoskupení v zložení: Žojco Havadej ( kontrabas, spev ), Adam Havadej ( gitary, spev ), Pavel Vyjídáček ( klávesy ) – to je také komornejšie zloženie – bez bicích – pre niektoré typy produkcií, podľa požiadaviek organizátora.

Alebo v plnej zostave + Robo „Skippy“ Hatala ( bicie ), ktorý hrá v kapelách Sokoly, Konyare, alebo Maťo Janočko ( bicie )– Maťo hrá napríklad aj s Čeky Bandom, s Kristínou, s Petrom Lipom ...)

Produkcia  skupiny je vhodná na rôzne hudobné a spoločenské akcie: hudobné festivaly dni miest a obcí, klubové akcie, firemné akcie, plesy, eventy, ale aj samostatné koncerty ...atď.

Autorská tvorba & cover

Žojco & STF Band &
Roman Vitkovský

Hudobné zoskupenie, ktoré vzniklo v roku 2018 a tvoria ho muzikanti, ktorí prevažne hrajú vo svojich vlastných projektoch, alebo aj v iných kapelách. Celé to vzniklo úplne spontánne, keďže ako muzikanti sa poznajú už dlhé roky a stretávajú sa na rôznych koncertoch, festivaloch či spoločenských akciách. A tak si „ padli do noty“ aj muzikantsky aj ľudsky – a dali dokopy tento „Pohodový projekt“. Hrajú a spievajú hlavne prevzaté skladby, ale vystúpenia obohacujú už aj vlastnou tvorbou. Vyberajú pekné, všeobecne známe - niekedy aj zabudnuté piesne z rôznych hudobných štýlov a v rôznych jazykoch. Aranžujú ich veľmi pocitovo - a skôr vytvárajú vlastné cover verzie. V roku 2021 pripravili spolu už aj vlastný autorský program – v ktorom je jeho podstatná časť vystavaná autorskými skladbami Romana Vitkovského a Žojca Havadeja. Roman Vitkovský – je už veľa rokov známa osobnosť - spevák, muzikant, autor – najmä z oblasti slovenských country kapiel a muzikantov. 

Pôsobil v niekoľkých kapelách na Slovensku, 10 rokov žil, tvoril a aj nahrával v USA. Posledné roky tvorí a koncertuje opäť doma na Slovensku. Má vlastné projekty, ale často vystupuje ako hosť s Mariánom Čekovským a jeho Čeky Bandom. STF Band - tvoria muzikanti, ktorí sú známi aj z iných skupín: Mloci, Swing Time For, Edith, The Shadoogies.

Momentálne spolu s Romanom hrá zoskupenie v tomto zložení: Roman Vitkovský ( gitara, spev),

Žojco Havadej ( kontrabas, spev ), Adam Havadej ( gitary, spev ), Pavel Vyjídáček ( klávesy ) – to je také komornejšie zloženie – bez bicích – pre niektoré typy produkcií, podľa požiadaviek organizátora.

Alebo v plnej zostave + Maťo Janočko ( bicie )– Maťo hrá napríklad aj s Čeky Bandom, s Kristínou, s Petrom Lipom ... ) – alebo Robo „Skippy“ Hatala ( bicie ) hrá v kapele Sokoly, Konyare a ďalších.

Produkcia tohto hudobného zoskupenia je vhodná na rôzne hudobné a spoločenské akcie: hudobné festivaly dni miest a obcí, klubové akcie, firemné akcie, plesy, eventy, ale aj samostatné koncerty ...atď.

Swing

Swing Time For ( Čas pre swing )

Hudobná skupina, ktorá sa venuje swingovému žánru pôsobí na hudobnej scéne od roku 2013. Hrá a spieva hlavne prevzaté skladby, ale do programu zaradzujú už aj vlastnú tvorbu. Program tvoria pekné, niekedy aj zabudnuté piesne z tohto štýlu v rôznych jazykoch. Aranžmány týchto piesní nie sú nikdy skopírované úplne - ale skôr vytvárajú vlastné cover verzie. Niekedy je do repertoáru  zaradená aj pieseň, ktorá v pôvodnej verzii rozhodne nepatrila do swingového žánru - ale svedčí jej nová, swingová úprava. Swing Time For - tvoria muzikanti, ktorí sú známi aj z iných prešovských skupín: Mloci, Edit, The Shadoogies a dve speváčky. Momentálne skupina hrá v zložení: Robo „Skippy“ Hatala ( bicie ), Adam Havadej ( gitary, spev ), Pavel Vyjídáček ( klávesy ), Žojco Havadej ( kontrabas, spev ), Vierka Vajdičková ( spev ), Janka Havadejová ( spev ). V repertoári skupiny nechýbajú okrem slovenských piesní aj: české z obdobia a tvorby Werich – Voskovec - Ježek,  najviac skladieb je z obdobia Divadla Semafor - Suchý - Šlitr, ale aj americké, francúzske, poľské a taktiež autorské piesne skupiny STF.

Slovenská populárna hudba
30. až 50. rokov 20. storočia

Slovak tango

Kapela Slovak tango sa od roku 2008 venuje interpretácii slovenskej populárnej hudby 30. až 50. rokov 20. storočia. Vo svojom repertoári má piesne z dielne Gejzu Dusíka, Pavla Braxatorisa, Dušana Pálku a iných, ktoré preslávili vtedajšie hviezdy ako František Krištof Veselý, Štefan Hoza, Jozef Kuchár či Gabriela Hermélyová.

Swing & jazz

EDITH

Skupina vznikla v roku 2003 v Prešove pod vtedajším názvom Pešia zóna. Postupom času po personálnych zmenách členov skupiny sa hudobníci na čele s pôvodnou speváčkou Editou Kovářovou začali venovať novodobejšiemu štýlu, ktorého predstaviteľkou je napr. Diana Krall, Norah Jones, Eva Cassidy, prípadne iné známe kapely ako The Beatles, TOTO, Supertramp, Depeche Mode, The Doors, Queen, Fleetwood Mac... Jazzové cítenie kapely sa však podpísalo na všetkých známych hitoch a pôvodné aranžmá známych skladieb dostalo charakter jazzu, bluesu, swingu i latina. Známe skladby ako Hold the line, Breakfast in America, Jump, Personal Jesus, ale aj beatlesovské hity A hard day´s night, Honey pie, Come together, Day tripper, Norwegian Wood, Blackbird a ďalšie potešia aj toho najnáročnejšieho poslucháča. V repertoáre kapely sa nachádzajú aj populárne skladby šansonierky Hany Hegerovej. Nakoľko speváčka aj hudobníci kapely inklinujú k spomínanému štýlu, je živá produkcia tejto kapely (nepoužívajúca žiadne nahraté podklady) vhodnou súčasťou spoločenských akcií, ako sú koncerty, rauty, vernisáže, spoločenské recepcie, vstupy na plesy a ďalšie rôzne podujatia, ktoré vyžadujú nevtieravú hudbu vhodnú na počúvanie, ale sčasti i do tanca. Vhodné pre všetky vekové kategórie. Zloženie kapely: Edita Kovářová - spev, Pavel Vyjídáček - klávesy, Július Humeňanský - basgitara, kontrabas, Vlasťo Kráľ - bicie.

swing, latino …

4x4 JAZZ BAND

Kapela zložená zo skúsených muzikantov, ktorí hrávali doma a v zahraničí s kapelou aj s orchestrom. Repertoár kapely tvorí viac ako 40 inštrumentálnych a spievaných skladieb - swing, bossa nova, samba, latino, blues, funky, hity z muzikálov... poprípade STING, S. WONDER,... vo vlastnej úprave.
Zloženie kapely: Vladimír Lipka (basgitara), Viktor Varga (klávesy),
Miroslav Mikšík (bicie), František Biroš (spev, klávesy),saxofón podľa požiadaviek
Vystúpenie vhodné pre hotely, kluby, firemné večierky, eventy, ....

Piesne s esenciou Paríža

Bon bon trio

Trojica šarmantných dám v zložení: Katarína Baarová, Petra Sedláková a Marcela Cmorejová, Vám svojím hudobným programom navodí atmosféru parížskych kaviarní, kde znejú svetové hity známych inerpretov ako sú Edith Piaf, Julliette Greco, Yan Tiersen, Oueen, Astor Piazzolla, Beatles, Goran Bregovič, Michael Jackson, ZAZ, Nat King Cole, Sting v šansónovom šate. Autorom hudobných úprav je Peter Mankovecký.

Dámy Vám svojím koncertom spríjemnia vernisáž, premiéru, či akýkoľvek event. Zahrajú v klube, koncertnej sieni, ale aj pod holým nebom.

JAZZ SWING

Prešovský dixieland
jazzband

Kapela hrajúca známe, menej známe a pre mnohých aj úplne neznáme skladby tradičného jazzu a swingu. Vznikla v októbri roku 2004. Práve vtedy sa za účelom produkcie dnes už takmer zabudnutých šlágrov dixielandovej éry dala dohromady partia šiestich ostrieľaných, rôznymi hudobnými (prípadne inými) vetrami ošľahaných hudobníkov. Hity z praveku jazzovej a populárnej hudby, ktoré boli na výslní hlavne v 20. a 30. rokoch minulého storočia, nepoznajú hranice kontinentov a úspešne odolávajú neúprosnému zubu času Pri uvádzaní starých, ale nie zastaralých skladieb Prešovský dixieland jazzband nepociťuje vážnejšie prekážky. Svoju hudbu produkujú od námestí, cez kluby až po veľké koncertné sály. Ochotne prinesie medzi vás hudbu do ucha aj do tanca. Čaro dixielandu spočíva v tom, že osloví, rozospieva a roztancuje všetkých, bez ohľadu na vek, rasu, náboženstvo, vzdelanie, alebo výšku bankového konta. Zloženie dixielandu : Ján Bak - klarinet, Antonín Horkel - trubka, Pavol Papáč - bassová gitara, Pavol Adamkovič - bicie nástroje, Jozef Ontko - banjo, Jozef Mičko - trombón

Autorská tvorba & country

BB COUNTRY

Prešovská country skupina BB COUNTRY sa venuje klasickej country hudbe a na slovenskej hudobnej scéne pôsobí od roku 1997. Repertoár skupiny je bohatý a tvoria ho prevzaté skladby, cover verzie ale obsahuje aj autorskú tvorbu tohto zoskupenia. Skupina prešla od svojho vzniku personálnymi zmenami, vyprofilovala sa a v súčasnosti pôsobí v zložení Eduard Lukáč (banjo), Igor Cimerman (gitara), Vladimír „Gogo“ Greš (gitara), Marek Greš (gitara), Štefan „Pištík” Strelec (basgitara) a Dáša „Vrzalka“ Juhásová (husle) – a.h. Na svojom konte množstvo vystúpení na rôznych podujatiach súťažiach festivaloch nielen doma ale aj v zahraničí - Turzovský vrabčiak - súťažná prehliadka amatérskych country a folk skupín a jednotlivcov zo Slovenska v meste Turzovka, finále súťaže Moravský vrabec v Karvinej, festival Vivat Vita Dni zdravotne postihnutých na výstavisku Flora Olomouc, ktorého súčasťou bol 20. pesničkársky festival: 1. cena za vystúpenie so Simonou Zourekovou , vystúpenie na Kocurskej žatve v Srbsku, v Poľsku, na Pilsner Feste v Plzni a Festival slunce v meste Strážnice. Veľkým úspechom kapely bolo 1. miesto v súťaži amatérskych country kapiel z Čiech a Slovenska „Talent Country Radio Praha 2019“, vďaka ktorému sa kapela zúčastnila na festivale „Country fontána“ v Prahe, Brne a Ostrave. Každoročne skupina organizuje dve akcie: v zimných mesiacoch je to country ples (január – február) a v lete country bál (júl – august). Produkcia skupiny je vhodná na rôzne hudobné a spoločenské akcie: hudobné festivaly dni miest a obcí, klubové akcie, firemné akcie, plesy, eventy, ale aj samostatné koncerty.

Vážna hudba, opera a opereta

Projekty a koncerty M.R. Brüllovej v tejto sekcii

Vážna hudba - klasická gitara

MIRIAM RODRIGUEZ BRÜLLOVÁ

Miriam študovala na Štátnom konzervatóriu a Vysokej škole múzických umení v Bratislave (bakalársky diplom). Magisterský diplom získala roku 2001 v Kanade na Université du Québec à Montréal a na Université Laval v Quebecu pod vedením špičkového gitaristu Alvara Pierriho. U toho istého profesora sa v rokoch 2002 - 2003 zdokonaľovala v interpretačnom umení v rámci postgraduálneho štúdia na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni.

Spolupracovala so svetoznámymi gitaristami, ako sú Abel Carlevaro, Alvaro Pierri, Luise Walker, Oscar Ghiglia, Pavel Steidl, John Duarte, Hubert Käppel, Costas Cotsiolis, Zoran Dukić, Aniello Desiderio, Laura Young. Získala najvyššie ocenenia na gitarových súťažiach na Slovensku i v zahraničí.

Vystúpila ako sólistka s viacerými známymi hudobnými telesami, napr. s Jerusalem Symphony Orchestra, Brandenburgisches Staatsorchester, Orchestra Fondazione Arena di Verona, Orchestra Sinfonica di Roma, Orquesta Filarmónica de Bogotá, Universal Philharmonic Orchestra Seoul, Thüringen Philharmonie, Filharmoniou Artura Rubinsteina, Filharmoniou Podkarpackou Rzeszow, Virtuosi di Praga,. . .

. . .Talichovým komorným orchestrom, Slovenským komorným orchestrom, Virtuosi Pragenses, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Štátnym komorným orchestrom Žilina, Štátnou filharmóniou Košice, Filharmóniou B. Martinů Zlín, Severočeskou filharmóniou, Juhočeskou filharmóniou, s orchestrom Cappella Istropolitana pod taktovkou významných dirigentov ako napríklad Howard Griffiths (GB), Carmen Moral (Peru/USA), Leoš Svárovský (CZ), Vag Papian (Izrael), Paweł Przytocki (PL), Nanse Gum (Južná Kórea), Theodore Kuchar (USA), Jan Talich (CZ).

Účinkovala aj so Stamicovým kvartetom, Zemlinského kvartetom, Moyzesovým kvartetom, Muchovým kvartetom, Aeolus Quartet (USA), Kallaci Quartet (J. Kórea) a ďalšími. Intenzívne sa venuje aj komornej hre v rozličných zoskupeniach s poprednými slovenskými (Dalibor Karvay, Roman Patkoló, Eva Hornyáková, Pavol Remenár), českými (Petr Nouzovský, Radek Baborák, Jan Ostrý), maďarskými umelcami (Sándor a Ádám Jávorkai), poľskou huslistkou Annou Gutowskou ako aj ďalšími zahraničnými umelcami. Spolupracuje so súčasnými významnými skladateľmi (Sylvie Bodorová, Iris Szeghy).

Predstavila sa v známych koncertných sálach ako napr. v pražskom Rudolfine, berlínskom Konzerthause, viedenskom Musikvereine, veronskom Teatro Filarmonico, rímskom Auditorium Conciliazione, kórejskom Seoul Art Center, kolumbijskom León de Greiff Auditorium Bogota, ekvádorskom The House of Music Quito, čilskom Las Condes Municipal Theatre Santiago de Chile.

Hrala po celej Európe, v Južnej a Severnej Amerike, Ázii a Afrike.

Nahráva pre Slovenský rozhlas, PragaDigitals, ArcoDiva a Pavlik Records. Je iniciátorkou a umeleckou riaditeľkou medzinárodného hudobného festivalu Bratislavská komorná gitara, medzinárodnej gitarovej súťaže v Bratislave a Vyšehradskej hudobnej akadémie.

Viedla majstrovské kurzy v Nemecku, Peru, Južnej Afrike, Rusku, Českej republike atď. Pedagogicky pôsobila na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. V súčasnosti vyučuje na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave a na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Hrá na nástrojoch od svetoznámeho nemeckého majstra Gernota Wagnera, Petra Matouška a Hansa van den Berga.

Vážna hudba / soprán

Viktória Norko Marková

Má vyštudované konzervatórium v odbore klasický spev a klasická gitara. Venuje sa koncertom vážnej hudby (opera, opereta, piesne, sakrálna hudba), či speváckym vystúpeniam na rôzne príležitosti za sprievodu korepetítora (klavír) alebo s hudobným podkladom. Podľa požiadaviek klienta má v repertoári aj muzikálové, či filmové melódie.

Autorská tvorba & world music,
filmová a scénicka hudba

Duo Ruth & Jane

Prešovské duo Ruth&Jane v zložení Jana Humeňanská (keltská harfa, spev) a Rút Pajorková (husle, spev) uvedie koncom októbra 2021 debutový album, ktorým prezentujú autorský hudobný projekt Čarovný les/Magical forest. Obe hudobníčky spojilo cestovanie, láska k prírode, divadlo a multi-inštrumentálnosť. Práve príroda Škandinávie a Slovenska sa stala hlavnou inšpiráciou pri tvorbe ich autorských piesní. Duo RuthandJane začalo pôsobiť v roku 2018 v Nórsku. Tu vznikla prvá pieseň s názvom Drops of the rain, voľným prekladom Kvapky dažďa. Spojením zvuku keltskej harfy, huslí a dvojhlasného spevu v anglickom, slovenskom i nórskom jazyku toto duo umocňuje netradičnú kombináciu nástrojového obsadenia, ktorá sa pre ne stáva signifikantnou. Koncom októbra 2021 vydávajú debutový album, ktorým prezentujú autorský hudobný projekt Čarovný les/Magical forest. Obe hudobníčky spojilo cestovanie, láska k prírode, divadlo a multi-inštrumentálnosť. Práve príroda Škandinávie a Slovenska sa stala hlavnou inšpiráciou pri tvorbe ich autorských piesní.

V jednotlivých piesňach na debutovom albume zaznejú aj ďalšie sláčikové nástroje, ktoré majú zastúpenie aj v slovenskom folklóre, a to viola a kontrabas. O jeho zvukovú nahrávku sa postaral prvý hudobný hosť Július Humeňanský, otec Jany Humeňanskej a člen Ľudovej hudby Prešovčan. Nechýbajú slovanské aerofónne nástroje (píšťaly, fujara), ale aj drumbľa, šamanský bubon či duduk. O ich zvukovú nahrávku sa postaral druhý hudobný hosť Michal Smetanka. Práve vybrané nástroje z jeho zbierky hudobných nástrojov MUZIKMUZEUM v Spišskom Hrhove umocňujú slovanské prvky v autorských piesňach.

Debutový album Čarovný les/Magical forest bol nahrávaný v Košiciach v štúdiu Domcheck pod taktovkou Gabriela Silvaya, ktorý doplnil vybrané piesne aj elektronickými prvkami, rytmickosť vybraných piesní upevnil pomocou cajonu a basové linky ozvláštnil hrou na basskulele. Postaral sa aj o výsledný mastering. Majstrovsky sa chopil svojej práce aj grafik Róbert Mačej, ktorý v priebehu niekoľkých minút vytvoril jedinečnú grafiku celého albumu. Tento tím profesionálov sa postaral o vznik autorského hudobného diela, ktoré poteší milovníkov World music, filmovej hudby a scénickej hudby.

Vážna hudba

Fusion Bows Quartet

Sláčikové kvarteto Fusion Bows Quartet vznikol v roku 2019 popri fungovaní komorného sláčikového orchestra Musica luvenalis, ktorý je aj aktuálnym pôsobiskom viacerých členov. Hráči sláčikového kvarteta sú prevažne študenti a absolventi Základnej umeleckej školy, no najmä Vysokých škôl rôznych zameraní a odvetví počnúc medicínou, informatikou a ďalších odborov. Repertoár je postavený z prevažne klasickej hudby, filmovej hudby a popových skladieb. Fusion Bows Quartet sa podieľa na rôznych projektoch nielen v rámci Košického kraja, ale aj po celom Slovensku. Za zmienku stojí, že spolupracuje s viacerými poprednými umelcami ako napríklad Marián Čekovský, Maksym Kutsenko, Marián Lukáč, Nela Pocisková, Miroslava Partlová, či Peter Cmorík.

Ľudová hudba, folklór

FOLKLÓR

Ľudová hudba Prešovčan

ĽH Prešovčan patrí k najstarším ľudovým hudbám na Slovensku. Bola založená v roku 1954. Založili ju piati hudobníci v zložení: Ing. Július Humeňanský - primáš a vedúci, Imrich Szeghy - cimbal, Ladislav Petruščák - klarinet, Ondrej Fedák - viola, Jozef Klobušický - kontrabas. Za 68 rokov existencie hudby sa v nej vystriedalo viacero hudobníkov, ktorých hudba eviduje vo svojej kronike. V súčasnosti hrá druhá a tretia generácia tejto hudby. Prvé nahrávky boli v košickom rozhlase - išlo o piesne Janky Guzovej a Jožka Príhodu. Okrem nich prvá generácia hudby spolupracovala so sólistami DJZ v Prešove - Valéria Lešková, Ladislav Kicko, spevácko-herecká komediálna dvojica Július Piussi a Emil Prieložný, tiež bábkoherec Jozef Stražan st. a ľudový rozprávač Ďuri Štachitka.

Už v 60-tych rokoch 20. st. hudba okrem ľudoviek preferovala skladby muzikálov, operiet i populárnych melódií, čím rozširovala možnosti bežných ľudových hudieb.

Hudba zabezpečovala doprovody na súťažiach spevákov „Východoslovenská pieseň, Ľubovnianska valaška, Makovická struna.“

S Jankou Guzovou účinkovala ĽH Prešovčan prakticky vo všetkých mestách východného Slovenska vrátane Vysokých Tatier, ale aj v Prahe, Žiline, Turčianskych Tepliciach a inde.

V roku. 1962 vystupoval Prešovčan s Jankou Guzovou na prvom televíznom vystúpení v Košiciach..

Sólistami hudby v neskoršom období ďalej boli Monika Kandráčová, Anna Servická, Rudolf Smoter, Vierka Horňáková, Jozef Andraščík, Anna Hrabčáková, ľudoví rozprávači Stanislav Gaľa a Mária Triščová - Araňa.
Súčasné zoskupenie hudby tvorilo takmer 10 rokov hudobnú zložku FS Sabinovčan, s ktorým úspešne reprezentovala náš folklór doma i v zahraničí. Rovnako úspešne hudba reprezentovala svoje rodné mesto Prešov v Taliansku, Poľsku, Rakúsku a Maďarsku.

ĽH Prešovčan bola k svojmu 60. výročiu založenia v roku 2014 ocenená Cenou primátora mesta Prešov za rozvoj kultúry a uchovávanie ľudových tradícií. Zároveň je hudba držiteľom mnohých ocenení a ďakovných listov rôznych spoločenských organizácií.

Ľudová hudba Prešovčan má vo svojom repertoári okrem ľudových piesní aj koncertné skladby, svetové evergreeny, klasické, operetné, muzikálové, filmové, jazzové a country melódie. Na svojom konte má 15 CD. Svoju hudobnú produkciu obohacuje o sólový spev, ľudové rozprávanie a prezentáciu slovenských etno nástrojov alebo tanečné páry pre ľudové aj spoločenské tance.
V súčasnosti hudba združuje viacero skúsených muzikantov, ktorí sú schopní skladby nielen zahrať, ale aj ich upraviť. Sólistami ĽH Prešovčan sú:
Anka Servická, Petra Humeňanská – Sedláková, Peter "Armstrong" Ondria, Viera Horňáková

Ľudová hudba Prešovčan ponúka kvalitný a pestrý repertoár, ktorý sa neustále dopĺňa, a preto je vítaným účastníkom našich hudobných scén a rôznych podujatí nielen na Slovensku ale aj v zahraničí.

Folklór

Folklórny súbor Dúbrava

Dúbrava je prešovským umeleckým telesom, ktoré v srdci Šariša pôsobí od roku 1979. Súbor dodnes zachováva a prezentuje tradície regiónu Šariš, Spiš, Zemplín a okrem toho čerpá námety aj z rusínskej a rómskej kultúry. V roku 2019 Dúbrava oslávila svoje okrúhle 40. narodeniny úspešným celovečerným programom s názvom „Črepy osudu“. V spolupráci s profesionálnymi umelcami a tvorcami tak vzniklo výnimočné dielo, ktoré bolo ocenené bronzovým pásmom v celoslovenskej súťaži „Jazykom tanca. Dúbravu tvorí v súčasnosti kolektív mladých ľudí, ktorí svoje nadšenie pre folklór neskrývajú, ale naopak šíria aj mimo svojho súboru. Dúbrava týmto spôsobom podporuje kultúrne dianie v Prešove najmä vďaka iniciatívnym členom, programovej a umeleckej rade súboru. Program, v ktorom sa Dúbrava predstavuje, pozostáva z tanečného, speváckeho a hudobného umenia a tvorí vyvážený celok, ktorý odzrkadľuje pôvodné, tradičné a ľudové prvky štylizovanou formou.

Folklór

DFS ŠARIŠANČEK

DFS ŠARIŠANČEK bol založený v roku 1986 ako kolektív Parku kultúry a oddychu v Prešove. V súbore tancuje, hrá a spieva 70 detí a mladých ľudí vo veku 6 – 18 rokov. Počnúc prvým vystúpením popularita súboru rýchlo rástla a dnes patrí Šarišanček medzi popredné detské folklórne súbory na Slovensku. Vďaka systematickej práci skúsených pedagógov sa z kolektívu stalo kvalitné umelecké teleso, schopné interpretovať technicky náročné programové čísla. Šarišanček sa vo svojej tvorbe inšpiruje bohatstvom folklórnych tradícií Východného Slovenska, predovšetkým regiónu Šariš. Vzorne reprezentuje mesto Prešov a národné kultúrne bohatstvo Slovenska nielen doma, ale aj v zahraničí.Zúčastnil sa na domácich folklórnych festivaloch vo Východnej,Svidníku, Medzilaborciach, Raslaviciach, Rozhanovciach, Prešove, Košiciach, účinkoval v RTVS a 33x reprezentoval Slovensko v zahraničí. V ponuke je celosúborový program v trvaní 150 min. s vlastnou ľudovou hudbou, ale aj komorný program /4 tanečné páry , spevácka skupina a playback a program je vhodný tiež na rôzne festivaly, jarmoky,firemné podujatia a iné kultúrno spoločenské podujatia

World Music

Elizabeth

Určite si mnohí poslucháči všimli, že za posledné roky sa dostala ľudová hudba do mainstreamu. Rovnako sa ľudové motívy naplno etablovali aj v populárnej hudbe.

Hudobná skupina Elizabeth sa rozhodla ošatiť ľudové piesne z rôznych kútov Slovenska (slovenské aj rusínske) do modernejšieho strihu. Takými novými, úpravami starých piesní v netradičnom unplugged akustickom prevedení zachováva kultúrne dedičstvo našich predkov. Registrovať ich môžete na súčasnej scéne world music.

Hudba pre tanečné podujatia

Tanečná hudba & cover

3JO

Hudobná skupina pôsobiaca prevažne na východe Slovenska. Hrjee na svadbách, plesoch, zábavách, firemných akciách, rodinných akciách a pod. Ich hudobná produkcia je vhodná na všetkých druhoch spoločenských podujatí od tých najmenších (cca 20-30 hostí) až po stredne veľké akcie . Veľkosť aparatúry a svetelnej techniky je prispôsobená podmienkam sály a typu akcie a pozostáva z renomovaných značiek. Repertoár tvoria známe melódie pre všetky vekové generácie, je vyberaný podľa typu hostí a danej nálady od ľudoviek cez repeťácke až po najnovšie hity a je obohatený aj o vlastné autorské skladby skupiny. Všetky piesne spievame naživo, iba prestávky sú vyplnené hudbou z CD.

Majú za sebou bohaté hudobné skúsenosti a stále ich baví zabávať ľudí na plesoch, jarmokoch, mestských a obecných slávnostiach, hodoch, zábavách, svadbách, rodinných oslavách, firemných večierkoch.
Špecialitou zoskupenia je ,,transformácia na ,,revival,, Heleny Vondráčkovej“

Členovia zoskupenia 3jo: Marián Kuľhavy - gitara, Peter Pufo Sopko – kláves, Ľudka Priesterová - spev.

song

Tanečná hudba & cover

Hudobná skupina SONG Prešov

Hrá vlastné aj prevzaté populárne a ľudové piesne, prevažne zo slovenskej a českej hudobnej scény. Zahraničné piesne sa snažía spievať po slovensky alebo česky, aby si s nimi mohol zaspievať každý účastník podujatia. Repertoár skupiny zaberá niekoľko hodín živej hudobnej produkcie vhodnej na svadby (vrátane tzv. odprevádzania), oslavy, stužkové, rodinné oslavy alebo firemné večierky. Výber piesní skupina zosúlaďuje aj podľa želania objednávateľa.r skladieb vieme zosúladiť podľa želania objednáv. Zloženie skupiny: Róbert Kvietok -klávesy, akordeón a spev, Marek Knap -gitara a spev, Milan Balucha -bicie a spev.

Tanečná hudba & cover

KLM Band

Pokiaľ ste si ešte nevybrali a práve hľadáte hudobnú skupinu pre svoje podujatie, svadbu či event a ktorej by ste dali dôveru, radi Vám ponúkneme niekoľko informácii, pomocou ktorých sa možno lepšie zorientujete v tejto oblasti a zároveň trochu predstavíme kapelu KLM band. Skupina začala svoju činnosť 01.05.1997. Zakladajúci členovia skupiny však zakladajú túto kapelu už ako skúsení muzikanti známej skupiny FOX, no a pred ňou kapiel ako KIKS zo Sabinova, či skupiny TUBLUS z Lažian. Vďaka dlhoročným skúsenostiam sa novovzniknutá kapela rýchlo dostáva do povedomia verejnosti. Už zakrátko sa stáva známou značkou a konkurencieschopným partnerom skupín v Prešovskom regióne. Členovia skupiny sú presvedčení, že získanou dlhoročnou praxou vedia, čo ktoré podujatie od nich vyžaduje a dokážu rýchlo reagovať na tú ktorú situáciu. Základná zostava skupiny pozostáva z troch členov, no v prípade požiadavky klientov je možné obsadenie kapely rozšíriť o jedného či dvoch externých hudobníkov, ktorí samozrejme majú dokonale zvládnutý repertoár. Skupina KLM band je jedna z mála kapiel, ktorá je vďaka tomu schopná odohrať rôzne veľké akcie, ako aj malé rodinné posedenie.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať,
+421 905 496 721

Ac cum nunc vitae ut turpis praesent nunc odio lorem dictumst vestibulum sem pharetra urna pretium.

scrolltotop