Programy
a vystúpenia

Komponované programy, umelecké predstavenia rôznych žánrov pre deti a dospelých,

výchovné programy a koncerty pre žiakov základných škôl, študentov stredných škôl a konzervatórií

OPERNÝ GALAVEČER

OPERA POD TATRAMI

Agentúra Eprok Vás srdečne pozýva na výnimočný operný galavečer Opera pod Tatrami , ktorého hlavnými protagonistami sú renomovaní operní speváci, Titusz Tóbisz-tenor ,sólista Národného divadla Košice a Terézia Kružliaková, mezzosoprán, ktorá je sólistkou SND v Bratislave. Obaja sólisti majú za sebou mnoho hosťovaní nielen doma ale aj v zahraničí či už na operných scénach alebo koncertných pódiách. Na klavíri sprevádza Júlia Grejtáková, hlavná korepetítorka Národného divadla Košice. Zaznejú vrcholné diela opernej literatúry , známe árie a duetá z opier G.Verdiho , G.Pucciniho, A.Dvořáka a ďalších.

Zmena v obsadení: Namiesto pôvodne avizovanej Evy Hornyákovej, v programe vystúpi Terézia Kružliaková, rodená Babjaková

25. augusta 2023 o 18:00, Drevený artikulárny kostol Kežmarok

Vstupné: 12,- € predpredaj, v deň koncertu: 15,- €
Predaj vstupeniek: www.predpredaj.sk, Kežmarská informačná agentúra, Drevený artikulárny kostol Kežmarok a hodinu pred začiatkom na mieste konania koncertu. Vozíčkari + doprovod - 5,-€ ( objednávka vstupeniek na čísle 0905496721 a zakúpenie na mieste v deň koncertu). Zmena termínu je vyhradená! Predaj vstupeniek od 20.7.2023

Viac informácií o podujatí na našom Facebook profile.

HUDOBNÁ TALKSHOW

Randevú s Jánom Snopkom
a hosťami

Zábavno-hudobná talkshow Randevú s Jánom Snopkom a hosťami
- v trvaní cca 90 min (a viac) :). Je to veľmi obľúbený typ programu v spojení humoru, hovoreného slova a hudby. Hostiteľom a zároveň aj moderátorom večera je Ján Snopko, ktorý si pozýva hostí (v závislosti od želania objednávateľa). Veľmi osvedčené a populárne sú dvojice napr.:
Lukáš Latinák a Ady Hajdu, Vladimír Kobielsky a Filip Tuma, Štefan Skrúcaný a Rasťo Piško, Maroš Kramár a Jozef Vajda, Dano Heriban a Peter Sklár, Eňa Vacvalová a Oľga Feldeková, Zuzana Tlučková a Marta Sládečková, Martin Babjak a Miroslav Dvorský. Juraj Bača a Milo Kráľ.
V niektorých prípadoch je možné hostí navzájom kombinovať podľa želania. V ponuke sú však aj mnohé iné známe a obľúbené slovenské osobnosti...

Hudobnými hosťami v šou bývajú napríklad: Tomáš Bezdeda, Samuel Tomeček, Martin Chodúr, Peter Cmorík, Katarína Hasprová, Martin Babjak, Vlasta Mudríková, Ludo Kuruc, Robo Opatovský, Dievčatá zo SĽUKU, Sestry Sihelské, a iní…

Koncert

"S ÚSMEVOM" - hity Karola Duchoňa

"S ÚSMEVOM" - hity Karola Duchoňa
Koncert je zmesou najväčších a najznámejších hitov slovenskej legendy, v podaní kapely Luda Kuruca - víťaza speváckej súťaže CANTILÉNA (cena Karola DUCHOŇA), dlhoročného sólistu v Orchestri Gustáva Broma a účastníka mnohých televíznych relácií a projektov. Ludo Kuruc najvernejším spôsobom interpretuje piesne K. Duchoňa, o čom svedčí aj vyjadrenie dcéry Karola Duchoňa: "Tak ako môjho otca prezývali slovenský Tom Jones, ja si dovolím povedať, že Luda Kuruca môžem nazvať druhým Karolom Duchoňom. Prvýkrát som ho videla vystupovať na krste knihy o mojom otcovi (r. 2005) a už tam sa mi jeho hlas zapáčil. Od tej chvíle sme sa radi zúčastňovali na jeho vystúpeniach a dodnes chodievame na spomienkový koncert do Nitry, ktorý Ľudo pravidelne usporiadava na počesť Karola Duchoňa. Samozrejme nemôžem zabudnúť ani na kapelu Ludo Kuruc Band, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou na jeho TOP koncertoch, pri ktorých mám vždy zimomriavky. Ludo je podľa mňa najlepší interpret v spievaní Duchoňoviek na Slovensku." - Dana Mikláš Duchoňová - dcéra Karola Duchoňa.

Alebo vyjadrenie Petra Hanzelyho (autora piesní V dolinách a Čardáš dvoch sŕdc): "Jediný spevák v súčasnosti na Slovensku, ktorý zaspieva Duchoňove pesničky s takým feelingom ako Karol, je Ludo Kuruc."

Formáciu LUDO KURUC BAND tvoria profesionálni hudobníci, absolventi najlepších európskych hudobných univerzít, hrajúci okrem tejto kapely v rôznych iných úspešných slovenských inštitúciách a skupinách (Slovenské národné divadlo, Kandráčovci, Igor Kmeťo ml., Richard Muller, Lubo Gašpar cimbal projekt, atď..). Všetky piesne interpretujeme v modernejšom, tanečnejšom podaní, aby sme na koncerte dosiahli atmosféru, ktorá dostane "do varu" všetky generácie.

Dĺžka koncertu je 60-70 min. (resp. 2x35min ak by ste to chceli s prestávkou
V ponuke máme nasledovné zostavy kapely:
1. KVINTET - 5 členov: bicie, basová gitara, klávesy, gitara+husle, spev.
2. SEPTET (vokalistky) - 7 členov: bicie, basová gitara, klávesy, gitara+husle, 2x vokalistky, spev.
3. PLNÁ ZOSTAVA - 9 členov: bicie, basová gitara, klávesy, gitara+husle, saxofón, trúbka, 2x vokalistky, spev.

Imitátor

ROBO KAJZER

Pre Roba Kajzera už viac ako 40 rokov ( z toho 30 profesionálne) je javisko a spokojný divák jeho životom, ktorý ho napĺňa, baví a aj živí. Je to skúsený imitátor a zabávač, ktorého vystúpenie pozostáva z imitácií známych ľudí zo showbiznisu, politiky (pokiaľ si to zaslúžia) a z anonymných postavičiek, ktorým dáva určitý charakter a vkladá im do úst vtipné monológy. Jeho vystúpenie je doplnené paródiami známych piesní rôzneho žánru. Menovať ich nemôžeme všetky, to by zabralo dosť miesta, ale spomenieme napríklad imitácie B. Filana, B. Polívku, M. Žbirku, J. Kubániho, M. Dočolomanského, J. Krampola, P. Nagya, M. Pavelekovej, H. Ružičkovej, M. Zemana, L. Sobotu, S. Štepku, pani Kolníkovej, Róóóberta Geisena atď. Je toho naozaj veľa. Zo svojich účinkovaní v televíznych a rozhlasových reláciách a projektoch si najviac cení spoluprácu s Ivanom Krajičkom a hlavne 8-ročné účinkovanie v televíznej relácii „DEREŠ" s Oliverom Andrásym a Eňou Vacvalovou a tiež rozhlasovej zábavnej relácii slovenského rozhlasu ,,ECHORÁDIO", ktorá znela v éteri neuveriteľných 20 rokov. Jeho samostatné vystúpenie má dĺžku cca 60 min. a je ho možné rozdeliť na dva vstupy. V prípade záujmu nie je problém akciu aj odmoderovať alebo tematicky upraviť ( Deň matiek, festivaly určitého žánru a podobne). Účinkovanie rád spája s geniálnym imitátorom Louisa Armstronga, Petrom Armstrongom Ondriom, s ktorým má urobený spoločný program, ktorý je zaujímavý nielen umelecky, ale vďaka ich rozdielnym postavám aj vizuálne. V ponuke je aj jeho program kde spoločne vystupuje so svojou dcérou Luciou, ako moderátorkou večera a DJ-om Palim Bujnom s disco produkciou, s ozvučením a osvetlením.

kultúrny program

Dvaja v jednom

Humor, smiech a dobrá nálada je najlepší liek na všetky starosti. Preto sa dvojica dlhoročných kamarátov zo showbiznisu a zároveň i rodinných priateľov, Peter Armstrong Ondria a Robo Kajzer, rozhodli, že spoločne ponúknu svoj kultúrny program.

Peter Armstrong Ondria: Východniar s malou postavou, veľkým srdcom a ešte väčším hlasom, ktorý už 25 rokov imituje piesne legendárneho Louisa Armstronga a svoje vystúpenie dopĺňa aj vlastnou tvorbou. So svojím programom precestoval 18 krajín (Európa, Japonsko, Kanada, USA...). Účinkoval v televíznych reláciách V tieni 2002, Silvestrovských programoch a bol napr. aj hosťom v Show Jana Krausa.

Robo Kajzer: Západniar s veľkou postavou a darom imitovať známych ľudí zo showbiznisu. Či už hercov, politikov, spevákov, alebo anonymné postavy, ktorým dáva určitý charakter. Účinkoval v rôznych televíznych a rozhlasových reláciách. Napr. s Ivanom Krajíčkom v Silvestrovskom programe „Galarepete“, V reláciách „Senzi Senzus“, „Aj múdry schybí“ a v mnohých ďalších. Najviac si však cení účinkovanie v televíznej relácii „Dereš“ s Oliverom Andrásym a Eňou Vacvalovou a v neposlednom rade aj 20 ročné účinkovanie v zábavnej relácii Slovenského rozhlasu „Echorádio“.

V ponuke je vystúpenie s dĺžkou cca 80 min. ktoré sa dá tematicky upraviť podľa typu akcie (napr. výročie obce, úcta k starším, deň matiek, ples, atď.). Dá sa upraviť aj časovo a rozdeliť napr. na dva vstupy s možnosťou moderovania celého podujatia.

Koncerty vážnej hudby

Koncert vážnej hudby

Opera versus muzikál

Neformálne stretnutie špičkových umelcov vo svojom odbore, operný spevák tenorista Titusz Tóbisz a muzikálová speváčka a herečka Alžbeta Bartošová, ktorí formou talkshow predvedú ukážky z najznámejších opier a muzikálov , program mal premiéru v r 2022 v Trenčíne . Na klavíri sprevádza Júlia Grejtáková

Koncert vážnej hudby

Španielsky večer

Pavol Remenár (baryton) sólista Opery SND a
Miriam Rodriguez Brüllová (gitara)

Enrique Granados: Valses poéticos (Introduction - Vivace, Melodico, Tempo de Vals lento, Allegro humoristico, Quasi ad libitum (sentimental), Presto, Melodico),
Joaquín Rodrigo: Adela, Pastorcito santo, Coplillas de Belén, Pequeña Sevillana (from Tres pequeñas piezas), Coplas del pastor enamorado,
Miguel Llobet: Canciones catalanas (Canço del lladre, El Testament d'Amelia, El Noi de la mare),
Agustín Pérez Soriano: Suena guitarrico mío from zarzuela El guitarrico,
Agustín Barrios Mangoré: Julia Florida – Barcarola,
Carlos Guastavino: Abismo de sed, La rosa y el sauce, Milonga de dos hermanos,
Astor Piazzolla: Oblivión,
Roland Dyens: Tango en skaï,
Carlos Gardel: El día que me quieras,
Aldo Rodríguez Delgado: Canción y danza (Andante, Allegro),
Federico Moreno-Torroba: Amor, vida de mi vida from zarzuela Maravilla,
Gerónimo Giménez: Zapateado zo zarzuely La Tempranica

Koncert vážnej hudby

Violončelo a gitara

Petr Nouzovský, jeden z najuznávanejších violončelistov v Európe
Miriam Rodriguez Brüllová (gitara)
Johann Sebastian Bach - Suite č.4 Es dur pro violoncello (Prelude-Sarabande-Gigue),
Gabriel Fauré: Après un rêve,
Pyotr Ilyich Tchaikovsky: Valse sentimentale Op. 51, No. 6,
Maurice Ravel: Pièce en forme de Habanera,
Enrique Granados: Valses poéticos,
Franz Schubert: Sonata in A minor D. 821 Arpeggione,
Manuel de Falla: Suite populaire espagnole

Výchovné koncerty a programy

Vychovný koncert pre ZŠ, SŠ a konzervatoriÍ

Dvořák - hudba života

Projekt "Dvořák - hudba života", nie je akýmsi dejepisom o skladateľovi, či násilným výchovným koncertom, ktorý skôr spôsobuje antipatiu k umeniu, než záujem oň. Je to fúzia nádhernej hudby, operného spevu a dramatického slova ,zachytávajúca niekoľko najväčších zlomových okamihov majstrovho života, odhaľujúc krásne, neobyčajné obyčajného človeka s jeho radosťami, starosťami, láskou k životu, prírode ,poézii a hudbe, ktorú nám tu zanechal, ako nezmazateľné svedectvo o majestátnosti a jedinečnosti života. Veríme, že divák počas približne 45 -50 minút, pocíti vďaka Dvořákovej hudbe, jeho Biblickým piesňam či Erbenovej poézii ten nezameniteľný pocit krásna, ktorý premkne srdce a rozozvučí dušu. Tento malý, no silný dúšok krásnych umení si môžete vychutnať v podaní umelcov ŠD Košice, Júlie Grejtákovej-klavír, Mariána Lukáča-operný spev a Petra Cibulu-dramatické slovo. Scénar a réžia Peter Cibula Od premiéry v ŠF Košice v októbri 2015, videli predstavenie diváci už niekoľkokrát v Košiciach v rôznych priestoroch, ale aj v Kežmarku, Východnej, Švábovciach, Prešove, Humennom, Bratislave ba aj v autentickom prostredí Múzea A. Dvořáka v Prahe

Výchovný koncert

Výchovný koncert
ĽH Prešovčan

Ľudová hudba Prešovčan pripravila výchovné koncerty zamerané na šarišské ľudové piesne a folklór, spestrené živými cigánskymi skladbami so sólistkou Vierkou Horňákovou. Doplnené sú o ukážky ľudového tanca, ich počet určuje veľkosť pódia (min.1 pár). Výchovný koncert je obohatený o súťaže v speve ľudových piesní z radov publika, hudobnými vtipmi, hádankami, prípadne aj krátkou výukou tanca priamo na pódiu pod vedením speváčky Vierky. Víťazí obdržia odmenu. V rámci koncertu odznejú aj vzorky svetových melódií (opereta, muzikál, film,...), aby žiaci a študenti videli a počuli, čo všetko sa dá zahrať na ľudových nástrojoch. Koncert je určený pre žiakov II. stupňa ZŠ a študentov stredných škôl.

Výchovný koncert

ROZKVITNUTÁ ZÁHRADA

Program venovaný 35. výročiu vzniku súboru ŠARIŠANČEK. Tance, spevy a ľudová hudba predovšetkým z regiónu Šariš v dôsledne prepracovaných choreografiách a hudobných úpravách V programe účinkujú tanečníci, speváci a ľudová hudba DFS ŠARIŠANČEK. Program je určený pre žiakov základných škôl a študentov stredných škôl výchovných koncertov.

Predstavenie pre deti a mládež
venované boju proti násiliu a kyberšikane.

POČÚVAJ MA!
alebo Ako nestratiť
hlavu v mobile

Predstavenie pre deti a mládež venované boju proti násiliu a kyberšikane.
Deti nám mnohokrát o šikanovaní nepovedia: žijú svoje vlastné životy, ktoré si chcú riadiť po svojom. Nemôžeme byť však ľahostajní a musíme sa naučiť počúvať sa navzájom a komunikovať medzi sebou. Preto aj my formou divadla by sme im chceli ukázať ako reagovať na šikanovanie a aké môže mať následky. Príbeh dvoch mladých ľudí a ako kyberšikana ovplyvnila ich osudy, je ústrednou témou nášho príbehu. Veríme, že nenechá nikoho bez zamyslenia sa nad dôsledkami tohto dnes veľmi rozšíreného násilia medzi deťmi a mládežou. Pre lepšie pochopenie celej tejto problematiky je celé predstavenie naštudované s použitím výrazových prostriedkov deťom v tomto veku blízkym - reč, hudba v štýle Hip - hopu , Rapu, predstavenie plné videoprojekcie a tieňohry.

Scenár: Daniel Straka, Réžia: Júlia Labudová a kolektív Babadla, Dramaturgia: Daniel Straka, Júlia Labudová, Hudba: Richard “ DJ Rezumé” Lunter

Účinkujú: Dominik: Jaroslav Hribik/Jakub Kuchár, Vilo: Pavol Jozafát Székely, Aďa: Timea Spišáková/Soňa Midlárová, Tina: Natália Gladišová/Victória Adamisová, Učiteľka: Laura Kužeľová/Lucia Hrašková, Školník: Jakub Muranský/Michal Kristian Hnát

Predstavenie pre II. stupeň ZŠ a pre stredné školy

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať,
+421 905 496 721

scrolltotop